Tak. Zgodnie z art. 125 § 1 k.c. tytuł wykonawczy przedawnia się co do zasady
z upływem 10 lat.
Termin przedawnienia liczy się od dnia zakończenia postępowania sądowego, tj. dzień stwierdzenia prawomocności orzeczeniu, a jeśli nadana była klauzula wykonalności to od dnia jej nadania.
Należy jednak pamiętać o art. 123 § 1 k.p.c. oraz art. 124 k.p.c.
Art. 123. § 1. Bieg przedawnienia przerywa się:
1) przez każdą czynność przed sądem lub innym organem powołanym do rozpoznawania spraw lub egzekwowania roszczeń danego rodzaju albo przed sądem polubownym, przedsięwziętą bezpośrednio w celu dochodzenia lub ustalenia albo zaspokojenia lub zabezpieczenia roszczenia;
2) przez uznanie roszczenia przez osobę, przeciwko której roszczenie przysługuje;
3) przez wszczęcie mediacji.
Art. 124. § 1. Po każdym przerwaniu przedawnienia biegnie ono na nowo.
§ 2. W razie przerwania przedawnienia przez czynność w postępowaniu przed sądem lub innym organem powołanym do rozpoznawania spraw lub egzekwowania roszczeń danego rodzaju albo przed sądem polubownym albo przez wszczęcie mediacji, przedawnienie nie biegnie na nowo, dopóki postępowanie to nie zostanie zakończone.
Może się zatem zdarzyć że tytuł wykonawczy (w obecnym stanie prawnym) będzie można egzekwować dziesiątki lat, wystarczy jeśli przed upływem 10 lat od wydania orzeczenia sądu lub zakończenia egzekucji przez komornika sądowego wierzyciel ponowi wniosek o wszczęcie egzekucji, w takiej sytuacji 10cio letni termin przedawnienia po zakończeniu postępowania egzekucyjnego zacznie biec od nowa.