Obszar działania - Bydgoszcz i okolice

Komornik sądowy Krzysztof Ścibich poza wyłączeniami przewidzianymi w ustawie prowadzi czynności egzekucyjne na terenie całej Polski.

Zgodnie z art. 8 ust. 5 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji (Dz. U. Nr 133, poz.882, ze zm.) wierzyciel ma prawo wyboru komornika na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, z wyjątkiem spraw o egzekucję z nieruchomości oraz spraw, w których przepisy o egzekucji z nieruchomości stosuje się odpowiednio.

Wierzyciel, dokonując wyboru komornika, składa wraz z wnioskiem o wszczęcie egzekucji oświadczenie na piśmie, że korzysta z prawa wyboru komornika – art. 8 ust. 6 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji.

Komornik działa na obszarze swojego rewiru komorniczego, z zastrzeżeniem art. 8 ust. 5 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji. Rewirem komorniczym jest obszar właściwości sądu rejonowego przy którym działa komornik.

Obszar działania

Apelacja Gdańska

Apelacja Gdańska w sprawach wszczętych po dniu 31 grudnia 2018 r. będzie ustawowo określoną granicą zasięgu terytorialnego komorników sądowych z Bydgoszczy, Elbląga, Gdańska, Słupska, Torunia i Włocławka. Właściwość miejscowa komornika sądowego Krzysztofa Ścibicha do prowadzenia egzekucji na terenie apelacji Gdańskiej będzie wynikać z art. 10 ustawy z dnia 2 marca 2018 r. o komornikach sądowych.

Zasięg terytorialny dla apelacji obejmuje m.in. obszar właściwości Sądu Rejonowego w Bydgoszczy, Inowrocławiu, Mogilnie, Nakle nad Notecią, Szubinie, Świeciu, Tucholi oraz Żninie

Miasto Bydgoszcz

Gmina Koronowo
Buszkowo, Byszewo, Bytkowice, Dziedzinek, Glinki, Gogolin, Gogolinek, Gościeradz, Huta, Krąpiewo, Lucim, Łąsko Małe, Łąsko Wielkie, Mąkowarsko, Morzewiec, Nowy Dwór, Nowy Jasiniec, Okole, Osiek, Popielewo, Salno, Samociążek, Sitowiec, Skarbiewo, Stary Dwór, Stary Jasiniec, Tryszczyn, Wierzchucin Królewski, Więzowno, Wilcze, Wiskitno, Witoldowo, Wtelno

Gmina Białe Błota
Białe Błota, Ciele, Kruszyn Krajeński, Lisi Ogon, Łochowice, Łochowo, Murowaniec, Prądki, Przyłęki, Trzciniec, Zielonka

Gmina Nowa Wieś Wielka
Brzoza, Dąbrowa Wielka, Dobromierz, Dziemionna, Jakubowo, Januszkowo, Kobylarnia, Kolankowo, Leszyce, Nowa Wieś Wielka, Nowa Wioska, Nowe Smolno, Olimpin, Prądocin, Tarkowo Dolne

Gmina Dąbrowa Chełmińska
Bolumin, Borki, Czarże, Czemlewo, Dąbrwa Chełmińska, Gzin, Janowo, Mozgowina, Nowy Dwór, Ostromecko, Otowice, Rafa, Strzyżawa, Wałdowo Królewskie

Gmina Osielsko
Bożenkowo, Jarużyn, Maksymilianowo, Niemcz, Niwy-Wilcze, Osielsko, Żołędowo

Gmina Dobrcz
Augustowo, Borówno, Dobrcz,Gądecz, Kotomierz, Kozielec, Kusowo, Magdalenka, Nekla, Pauliny, Sienno,Stronno, Strzelce Dolne, Strzelce Górne, Suponin, Trzebień, Trzeciewiec, Trzęsacz, Włóki, Wudzyn, Wudzynek, Zalesie.

Gmina Solec Kujawski
Otorowo-Makowiska, Chrośna, Przyłubie